پیش بینی هوای کشور
کمي طاقت داشته باشيد...

هواشناسی

هواشناسی مستقل گیلان متوئو

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1395/02/26)

عرض ادب و احترام دارم خدمت دوستان و همراهان همیشگی گیلان متوئو با پیش بینی هفتگی در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

"افزایش تدریجی دما طی روزهای آینده"

 

دوستان عزیز همینطور که از رسانه و شبکه های مختلف مطلع شدید ما طی روز های آینده شاهد افزایش دما خواهیم که این افزایش دما در نیمه ی جنوبی ، شرقی و شرق سواحل دریای خزر محسوس تر خواهد بود برای مثال اگه امروز دمای پایتخت به 33 درجه ی سانتیگراد رسید اصلا جای تعجب نداره که این رقم فردا به 35 و طی این هفته شاید تا 37 هم برسه . استان های خوزستان ، سیستان و بلوچستان و یزد و کرمان هم از رکورد زنان دما طی روز های آینده خواهند بود در ادامه مدل دمایی طی 36 ساعت آینده از دمای دو متری سطح زمین رو قرار دادیم.

 

رنگ های بنفش و قرمز پررنگ در نقشه نشان دهنده ی افزایش دمایی است که خدمتتون عرض کردم متاسفانه طی سالیان اخیر با تغییرات جدی اقلیم و آب و هوای منطقه روبرو بودیم برای نمونه کشور ترکمنستان در شمال شرقی ایران به کانون گرما و افزایش ناهنجار دما در منطقه تبدیل شده که شرق سواحل جنوبی دریای خزر هم متاثر از اون اقلیم شاهد دما های فراتر از نرمال حتی در فصل سرد سال هستند.در شکل بالا افزایش قابل ملاحظه ی دما روی کشور هند و پاکستان رو مشاهده میکنید که جنوب شرق کشور عزیزمون هم از این گرما متاثر خواهد شد متاسفانه این داستان تا 10 روز آینده بلکه بیشتر در این مناطق تکرار خواهد شد.اما از لحاظ بارشی از دوشنبه شاهد گذر امواج ضعیف تراز میانی جو از استان های شمالی کشور هستیم که در ارتفاعات و مناطق مرتفع و سردسیر احتمال وقوع رگبار های پراکنده وجود خواهد داشت ضمن اینکه از روز سه شنبه با نفوذ پرفشار خنک از اروپا و گذر امواج ناپایدار شاهد رگبار و رعد و برق های نسبتا خوبی برای دامنهای البرز و زاگرس و تا حدی سواحل جنوبی دریای خزر (بویژه شرق سواحل) خواهیم بود اما روز های پنج شنبه و جمعه با نفوذ جریانات مرطوب و خنک شمالی طبق مدل های امروز بارش ها متناوب در استان های حاشیه ی البرز و شمال کشور سر و شکل بهتری به خودش می گیره . در ادامه تجمع بارشی طی ده روز آینده رو مشاهده می فرمایید.

 

همینطور که مستحضر هستید بارش های این فصل معمولا رگباری و بهمراه رعد و برق هستند یعنی ما شاید تا ظهر شاهد آسمانی صاف و هوایی گرم باشیم اما از بعد ظهر رفته رفته ابرهای جوششی ظاهر می شوند و با خنک تر شدن هوا شاهد بارش های این ابرهای همرفتی خواهیم بود بنابراین وقتی به بارندگی اشاره میکنیم لزوما نباید توقع آسمانی ابری و بارانی طی اون روز رو داشت و با توجه به زاویه تابش خورشید و قدرت انتقال گرما به زمین قطعا ما طی مدت روز حتی در روز هایی که پیش بینی بارش میکنیم خورشید ساعاتی رویت میشه و برای عصر و شب و یا بامداد بارش های رگباری رخ می دهند. اما برای اینکه نفوذ گرما طی ده روز آینده به عرض های بالا رو بیشتر مشاهده فرمایید شکل زیر موید این قضیست.

 

شکل بالا مربوط میشه به 276 ساعت آینده خوب با توجه به نزدیک شدن به فصل گرم انتظار دیگری هم نمیشه داشت روند افزایش دما امری عادی محسوب میشه و با توجه به پیش بینی بلند مدتی که عرض کردیم امسال با افزایش 1 الی 2 درجه ای دما طی فصل گرم مواجه هستیم امیدواریم که شرایط قدری تغییر کنه و همانند سال گذشته روز های گرم و طاقت فرسای زیادی رو پیش رو نداشته باشیم.

ممنونم از اینکه ما رو تا پایان همراهی کردید به امید روز های پر خیر و برکت بارشی برای کل کشور عزیزمون.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , پیش بینی هوای رشت , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1395/02/14)

با عرض ادب و احترام خدمت همراهان همیشگی و دوست داشتنی گیلان متوئو با پیش بینی مختصر از روز های آینده در خدمت شما عزیزان هستیم لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

 

"افزایش محسوس دما از فردا در کشور، بویژه نیمه ی شمالی"

 

دوستان عزیزم با توجه به نزدیک شدن به ماه های گرم سال و همچنین نفوذ کانتر های گرم  به کشور و نیمه ی شمالی ، طبق روال گذشته ما شاهد یک افزایش تدریجی دما ابتدا در سطح کشور و سرآخر کاهش نسبی دما بهمراه بارش های رگباری در مناطقی هستیم. اما امروز در مناطقی از شمال غرب و مرکز و تا حدی سواحل شمالی کشور شاهد رگبار های پراکنده ی باران خواهیم بود که در بعضی مناطق بهمراه رعد و برق می باشد بارش ها بیشتر برای ساعات غروب و شب با توجه به شکل گیری ابرهای همرفتی اتفاق می افتد.

در نیمه ی شرقی کشور اما قدری شدت بارش ها بیشتر از سایر نقاط است و در پاره ای از مناطق احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد . اما از فردا تا پایان هفته ضمن افزایش تدریجی دما گذر امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو رو از کشور شاهد خواهیم بود که به تناوب شاهد رگبار و رعد و برق های موقتی بویژه در مناطق غربی و شمال غربی کشور خواهیم بود از اواخر روز جمعه هم با نفوذ پرفشار از شمال غرب به کشور به تدریج کاهش دما و بارش های جدید رو خواهیم داشت. حتما موج های هفته ی آتی رو در پست بعدی شرح خواهیم داد.در شکل زیر تغییرات دمایی 24 ساعت آینده رو مشاهده می فرمایید.

 

کاملا مشهوده که افزایش دما در اکثر مناطق رخ میده اما طی چند روز آینده بارش های رگباری هم رخ میده که ما تجمع 5 روزه ی بارش ها رو در ادامه قرار دادیم.

بارش ها در سطح کشور خدارو شکر راضی کننده است ما امیدواریم طی یک ماه آینده هم این روال بارش ها ادامه دار باشه تا در اکثر نقاط کشور ذخیره ی مناسب آبی رو برای رویارویی با فصل گرم داشته باشیم. برای سواحل جنوبی دریای خزر هم طی چهارشنبه و پنجشنبه افزایش محسوس دما رخ میده که در ارتفاعات و مناطق کوهپایه ای وزش باد های گرم جنوبی رو در پاره ای از نقاط انتظار داریم. در مناطق ساحلی و غربی استان رخداد مه دور از انتظار نیست. اما از اواخر روز شنبه ی هفته ی آینده با نفوذ صف پرفشار های شمالی به کشور و سواحل شمالی کشور ، کاهش محسوس دما رخ میده که بهمراه رگبار های باران خواهد بود در ادامه مدل دمایی روز یکشنبه ی هفته ی آتی رو مشاهده می فرمایید که کاهش دما رو بویژه برای سواحل شمالی کشور انتظار داریم.

 

از اینکه امروز هم مارو همراهی کردید از همه ی شما عزیزان سپاسگزارم. با نظرات زیبای خودتون ما رو حمایت کنید.حتما در صورت تغییرات ، آخرین اطلاعات رو در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

"یا علی مدد"

برچسب ها : هواشناسی گیلان , آب و هوای رشت , پیش بینی هوای رشت , پیش بینی هوای گیلان , دمای هوا , بارش باران , بارش برف , پیش بینی هفتگی , پیش بینی فصلی , تغییرات دما , افزایش دما , تگرگ , باران , برف , رگبار , رعدوبرق , وزش باد , ,

پیش بینی هوای کشور
پیش بینی هوای کشور

هواشناسی گیلان متوئو (1395/02/06)

با عرض ادب و احترام خدمت هموطنان عزیزم از شما تقاضا دارم تا پایان همراه ما باشید.

 

"افزایش محسوس دما در کشور"

 

با توجه به نقشه های پیش یابی از امروز تا چهارشنبه افزایش محسوس دما ، بویژه برای سواحل شمالی کشور رخ میده که